Momenti i tmerrshëm kur Ramos thyen hundën në takimin me Atletico Madridin [Video]

18.11.2017 23:50
Momenti i tmerrshëm kur Ramos thyen hundën në takimin me Atletico Madridin [Video]

Është mbyllur në barazim pa gola derbi mes Atleticos dhe Real Madridit e vlefshme për javën e 12-të të La Ligas spanjolle.

Serigo Ramos ka përfunduar derbin e parë madrilen në Wanda Metropolitano me hunë të thyer.

Ramos është detyruar madje të largohet nga ndeshja dhe Nacho kishte hyrë si zëvendësues i tij.

E gjithë kjo ndodhi në minutën e 36′ të ndeshjes kur Lucas Hernandez goditi atë në fytyrë brenda zonës së penalltisë.

Për shkak të rrjedhjeve të vazhdueshme të gjakut, Ramos nuk ishte në gjendje të vazhdoj ndeshjen.