Mogherini nis takimet e shkurtëra me liderët: takon Presidentin dhe Kryeparalmentarin

04.03.2017 09:35
Mogherini nis takimet e shkurtëra me liderët: takon Presidentin dhe Kryeparalmentarin

Ka përfunduar takimi mes përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi.

Takimi me presidentin, Thaçi është mbajtur me dyer të mbyllura

img-1949

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini është duke zhvilluar  takim me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli.

kadri veseli mogerini

Mogherini, më pas do të takohet edhe me kryeministrin Isa Mustafa, pastaj me udhëheqësit e partive politike.

Para se Mogherini të shkojë në Mitrovicë, ajo do të takohet edhe me udhëheqësit e partive politike.

Vizita e Mogherinit në Kosovë është në kuadër të turneut të saj në Ballkan, ku fillimisht ka vizituar Shkupin e më pas Beogradin dhe Tiranën./Insajderi.com