Modeli i ri i Bugatti vjen me katër dyer

12.09.2016 18:30

Kompania automobilistike Bugatti do të nxjerr në treg një Chiron të ri, që do t’i ketë katër dyer.

Modeli i ri i Bugatti vjen me katër dyer

Në fakt, kjo veturë sportive dhe luksoze do të jetë një kombinim me modelin Galibier, që është lansuar më 2009, transmeton Telegrafi.

Nuk dihet saktë, por besohet se nuk ky Chiron do të dalë nga linjat e mëparshme, por do të jetë më i gjatë, me dy dyer më shumë dhe sigurisht më shumë vend për udhëtarë.

Pos këtyre ndryshimeve, Bugatti është duke konsideruar që kjo makinë e re të lëvizë e tëra me rrymë. /Insajderi.com

rugi