Minatori 20 vjeçar humb jetën në galeri

15.11.2017 13:25
Minatori 20 vjeçar humb jetën në galeri

Një ngjarje tragjike ka ndodhur pak minuta më parë në minierën e Bulqizës.

Minatori 20 vjeçar Eduard Dama ka humbur jetën pasi mbi të ka rënë një masiv gurësh gjatë punës në zonën D.

Goditja ka qenë fatale dhe i riu ka gjetur vdekjen e menjëhershme.

Forca policie në vendngjarje kanë nisur hetimet për zbardhjen e plotë të rrethanave.

Pak kohë më parë në të njëjtën galeri humbi jetën edhe një minator tjetër 38 vjeçar.