Mbyllet pjesa e parë: Kosova në epërsi ndaj Sllovenisë

10.09.2016 20:44

Kosova e ka mbyllur në epërsi 41-38 pjesën e parë të takimit ndaj Sllovenisë, të vlefshëm për kualifikimet "EuroBasket 2017".

Mbyllet pjesa e parë: Kosova në epërsi ndaj Sllovenisë

“Dardanët” po avancojnë falë lojës së mirë në mbrojtje dhe efikasitetit të basketbollistëve të Kosovës në sulm.

Berisha dhe Doellmann janë bartësit e lojës tek përfaqësuesja e Kosovës në basketboll, derisa tek sllovenët po shkëlqen fundori Prepeliç . /Insajderi.com