Manchester City ofron 42 milionë funta për Ivan Rakitiç

09.01.2017 08:22
Manchester City ofron 42 milionë funta për Ivan Rakitiç

Manchester City ka bërë një ofert për mesfushorin kroat, Ivan Rakitiç, ajo ka ofruar 42 milonë funda.

Këtë katalunasit e kundërshtojnë, mirëpo kjo e bënë faktin më të besushëm pasi që Rakitiç në ndeshjen kundër Villarreal ka munguar.

Rakitiç pëlqehet shumë nga trajneri aktual i kësaj skuadre, Pep Guardiola. Ai është duke kërkuar të gjej zëvendësues për pjesën tjetër të sezonit për shkak të lëndimit të Gundogan, shkruan “The Star”, raporton Insajderi.

Luis Enrique nuk e ftoi kroatin për këtë ndeshje dhe kjo shton dyshimet për një largim të mundshëm të mesfushorit kroat nga “Camp Nou”. /Insajderi.com