Lot dhe patriotizëm – Bebe Rexha performon në Tiranë

09.09.2016 23:08

Sapo ajo ka shkelur skenën shqiptare në sheshin ‘Nënë Tereza’ është pritur me brohoritje. Ndërsa Bebe Rexha ka shpërthyer në lot dhe ka treguar sa shumë i do shqiptarët. Pastaj ka filluar të këndojë.

Lot dhe patriotizëm – Bebe Rexha performon në Tiranë

Janë të shumtë fansat shqiptarë që kanë dalë vetëm për të dëgjuar yllin shqiptar me famë botërore, Bebe Rexha. Ajo e ka elektrizuar skenën e cila shndrit e gjitha nga dritat shumëngjyrëshe.

“Ju Dua. Kam frikë ta flas gjuhën shqiptare. Unë jam dibrane. Nuk jam perfeke”, ka thënë Bebe.

Këngëtarja ka thirrur në shqip edhe prindërit e saj. Bebe ka brohoritur një zëri me publikun “Dibra, Dibra..”

Pas debutimit të këngëve të saj, publiku shqiptar ka qenë aq i zjarrtë sa të gjithë kanë brohoritur për yllin botëror me origjinë shqiptare.

Bebe është emocionuar dhe është përlotur duke falënderuar publikun e saj.

“Ata që më përkrahin më shumë kudo ku shkoj janë shqiptarët”, ka thënë Bebe.

Këngëtarja gjithashtu ka bërë shqiponjën me duar. Dhe ka bërtitur me të madhe: “Ju Dua”./Insajderi.com