Lista zyrtare e Zvicrës me pesë futbollistë shqiptarë

30.09.2016 16:23
Lista zyrtare e Zvicrës me pesë futbollistë shqiptarë

Vladimir Petkovic, selektori i Zvicrës, ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen ndaj Hungarisë dhe Andorrës, të cilat do të luhen në kuadër të eliminatoreve për Botërorin ‘Rusia 2016’
Në mesin e të ftuarve janë edhe pesë lojtarë shqiptare: Valon Behrami, Blerim Xhemiali, Xherdan Shaqiri, Admir Mehmedi, Granit Xhaka.

Por, Xhaka në ndeshje ndaj Hungarisë nuk do të mund të luajë pasi ka marrë karton të kuq në ndeshjen ndaj Portugalisë.

Kurse, në ndeshje ndaj Andorrës, ylli i Arsenalit pritet të luaj. Në këtë listë mungojë edhe emri i Shani Tarashajt, i cili në ndeshjet e fundit nuk ka luajtur shkaku i lëndimit. /Insajderi.com