Liga e Kampionëve nis sonte me tetë ndeshje

13.09.2016 11:57
Liga e Kampionëve nis sonte me tetë ndeshje

 

Sonte do të jetë rikthimi i garës më prestigjioze në futbollin evropian, Liga e Kampionëve, me grupet A, B, C dhe D.

Ndeshja kryesore do të zhvillohet ndërmjet PSG që e pret ekipin Londinez Arsenal.

Barcelona do të përballet me Celticun, Manchester City ndeshet me Borussia Monchengldbach.

Të gjitha ndeshjet fillojnë nga ora 20:45.

Grupi A

20:45 Basel – Ludogorets Razgrad

20:45 PSG – Arsenal

Grupi B

20:45 Benfica – Besiktas

20:45 Dynamo Kyiv- SSC Napoli

Grupi C

20:45 Barcelona – Celtic

20:45 Manchester City – Borussia Moenchengladbach

Grupi D

20:45 Bayern Munich – Rostov

20:45 PSV Eindhoven – Atletico Madrid