Lëkundje tërmeti në Tiranë

01.09.2016 08:39
Lëkundje tërmeti në Tiranë

Janë ndjerë lëkundje të lehta tërmeti në mesnatë në Tiranë dhe në zonat përreth. Sipas të dhënave të Qendrës Sizmologjike Evropiane, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.2 ballë.

Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë 50 km nga Tirana, ndërsa është regjistruar në orën 00:20 minuta së të enjtes, ka njoftuar Top Channel.

Tërmeti është ndjerë edhe në disa qytete të tjera të vendit, por edhe në Maqedoni.

Nuk ka të dhëna për dëme materiale./Insajderi.com