Leicester kalon në epërsi ndaj Sevillas [video]

14.03.2017 21:24
Leicester kalon në epërsi ndaj Sevillas [video]

Leicester City ka kaluar në avantazh dhe tani po kryeson me rezultat 1-0 në ndeshjen kthyese të fazës së 1/16-ave të Ligës së Kampionëve ndaj Sevillas.

Golin për Leicester Cityn e realizoi qendërmbrojtësi Wesley Morgan në minutën e 27-të të pjesës së parë, raporton Insajderi.

Me këtë rezultat është kampioni anglez që do të kalonte në fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

http://www.dailymotion.com/video/x5et1ak_morgan-goal-1-0-leicester-city-vs-sevilla_sport