Lajm i mirë për përfaqësuesen, sulmuesi kroat nuk paraqitet ndaj Kosovës

29.08.2017 17:46
Lajm i mirë për përfaqësuesen, sulmuesi kroat nuk paraqitet ndaj Kosovës

Menaxheri i skuadrës kombëtare të Kroacisë, Ante Çaçiq ka thënë se sulmuesi i Milanit, Nikola Kaliniç nuk do të paraqitet në ndeshjen ndaj Kosovës që zhvillohet më 2 shtator në Zagreb.

Çaçiq deklaroi për mediet kroate se Kaliniç nuk është në gjendje të mirë fizike për ndeshjen ndaj Kosovës.

“Unë fola me Nikola Kaliniq, ai më tha se nuk është në gjendjen më të mirë fizike dhe nuk do të jetë në dispozicion për Kosovën”, ka deklaruar Çaçiq.

Kosova do të ndeshet me Kroacinë të shtunën, derisa tri ditë më vonë do të përballet me Finlandën. /Insajderi.com