“La La Land” thyen rekordet e çmimeve Golden Globe

09.01.2017 09:26
“La La Land” thyen rekordet e çmimeve Golden Globe

Mbrëmë është mbajtur ceremonia e çmimeve “Golden Globes”, ku musical “La La Land”, ka triumfuar në ndarjen e çmimeve të kësaj ceremonie.

“La La Land”, theu rekordet, duke fituar shtatë çmime. Çdo çmim që është nominuar, çmimin për “komedinë ose musicali më i mirë”, skenarin, regjinë më të mirë, shkruan BBC, raporton Insajderi.

Ndërsa protagonistët e këtij musical-it, Emma Stone dhe Ryan Gosling kanë fituar çmimin aktori më i mirë.

“Moonlight” fitoi çmimin për dramën më të mirë. Ndërsa aktori Casey Affleck u emërua aktori më i mirë në zhanrin dramë me filmin “Manchester by the Sea”. /Insajderi.com