Kundërshtarët e Tiranës dhe Shkëndijës në Europa League

19.06.2017 13:43
Kundërshtarët e Tiranës dhe Shkëndijës në Europa League

“KF Tirana” do të ketë punë të vështirë në rrethin e parë të Europa Leagues, ajo do të luaj me ekipin nga Izraeli, Maccabi Tel-Aviv FC

Ndërsa skuadra nga Tetova “Shëkndija”, do të përballet me ekipin moldav “Dacia Chisinau”

Në këtë garë për herë të parë janë edhe dy ekipet e superligës së Kosovës, Trepça ’89 dhe FC Prishtina.

FC Prishtina në fazën e parë preliminare të Europa Leagues do të luajnë me ekipin suedez, Norrkoping, ndeshjen e parë si mysafirë dhe të dytën si vendës.

Ndërsa, Trepç’89 do të luajnë me ekipin Vikingur, i cili vjen nga Ishujt Faro. /Insajderi.com