Kthehet Beerfest

15.09.2016 14:01
Kthehet Beerfest

Organizatorët e festivalit të birrës, Beerfest kanë njoftuar se do të rikthehet me 30 shtator për të vazhduar festivalin, kësaj radhe në një lokacion tjetër.

Me 29 korrik ishte ndërprerë Beerfest  për shkak të një sulmi me armë që kishte ndodhur. Lidhur me këtë incident ishte arrestuar një 15 vjeçar si i dyshuar, për shkaktim të panikut, me ç’rast u lënduan dhjetëra persona.

“Edicioni i gjashte i Beerfest Kosova vazhdon kësaj here me lokacion te ri, ne parkingun prapa Pallatit te Rinise duke filluar prej 30 shtator dhe duke vazhduar me 1 e 2 tetor”, thuhet në postimin e Beerfest. /Insajderi.com