Krizë te Reali, Paulinho ka shënuar aq gola sa ‘BBC’

19.11.2017 18:27
Krizë te Reali, Paulinho ka shënuar aq gola sa ‘BBC’

Real Madridi nuk po kalon në formë aspak të mirë në La Liga.

Treshja e famshme e Realit ‘BBC’, nuk po kalon në formë aspak të mirë këtë edicion në kampionatin spanjoll.

Bale, Ronaldo e Benzema, deri tani kanë shënuar vetëm katër gola së bashku, derisa Ronaldo e Benzema, kanë realizuar vetëm nga një herë.

Kështu, me 4 gola gjithsej, ata kanë shënuar aq gola sa i ka realizuar deri tani përforcimi më i ri i Barcelonës, Paulinho.

Përveç brazilianit, 12 lojtarë kanë shënuar më shumë gola se Ronaldo, Benzema e Bale së bashku.

Messi (12 gola), Simone Zaza dhe Cedric Bakambu (9), Christian Stuani, Tonny Sanabria, and Rodrigo (7), Ángel Rodríguez, Mikel Oyarzabal, Iago Aspas, and Maxi Gómez (nga 6 gola), si dhe Luis Suarez e Willian José (5 gola). /Insajderi