Kosova pret përballje “tejet të vështirë” ndaj Ukrainës

03.09.2016 15:44

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll, sonte në ‘Minatori’ te Mitrovicës, sfidon Ukrainën, në ndeshjen e dytë kualifikuese për `Eurobasket 2017’.

Kosova pret përballje “tejet të vështirë” ndaj Ukrainës

Kosova sonte do të provojë që të jap më të mirën në duel me ukrainasit  pas humbjes nga Sllovenia para pak ditësh.

Trajneri i përfaqësues sonë, Arben Krasniqi shpreson se të përzgjedhurit e tij do të kenë paraqitje më të mirë në duel me Ukrainën, edhe pse sipas tij, “ndeshja me ukrainasit do të jetë tejet e vështirë”.

Ballafaqimi mes Kosovës dhe Ukrainës nis në orën 20:00.