Konfiskohet arma e një 24-vjeçari në Skenderaj

30.09.2016 15:08
Konfiskohet arma e një 24-vjeçari në Skenderaj

 

Policia e Kosovës gjatë ditës ka zhvilluar një aksion të bastisjes në një shtëpi në Skenderaj nën dyshimin për armë mbajtje.

Gjatë këtij aksioni policia ka gjetur dhe konfiskuar armën e D. B. 24 vjeçar, pasi i dyshuar nuk posedonte leje përkatëse.

Personi i dyshuar pas procedurave intervistuese është liruar në procedurë të rregullt, ndërsa ndaj tij është iniciuar procedurë për vepër penale ‘mbajtje në pronësi, kontroll, posedim i paautorizuar i armës’./Insajderi.com