Kompania TAG Heuer do prezantojë një orë të re të mençur këtë javë

13.03.2017 19:41
Kompania TAG Heuer do prezantojë një orë të re të mençur këtë javë

TAG Heuer pritet të hedhë në treg modele të reja të orëve inteligjente me “Android Wear”.

Orë prodhuesi luksoz ka postuar në rrjetet sociale të tij informata për një event i cili do mbahet me 14 shkurt, por nuk po jep informata të mëtejshme, shkruan Technobuffalo.

Kjo orë nuk dihet se çfarë do të përmbajë, e as nuk dihet dizajni i tërë orës, por pritet të jetë me dizajn interaktiv i cili do të bëjë të mundur konvertimin e orës nga elektronike në mekanike.

Kjo orë pritet të jetë goxha e kushtueshme. Pritet që të kushtojë më shumë sesa “TAG Heuer Connected” i cili vlen 1,500 dollarë.

TAG prezantoi orën e parë “Connected” në nëntor të 2015, dhe pavarësisht çmimit të lartë është shitur mjaft mirë. Aq mirë sa që TAG-ut i është dashur ta rrisë prodhimin për shkak të kërkesave të cilat kaluan edhe pritjet e vetë kompanisë.