Kombëtarja e parë që kualifikohet në Botërorin 2018

29.03.2017 12:56
Kombëtarja e parë që kualifikohet në Botërorin 2018

Brazili është përfaqësuesja e parë që ka siguruar kualifikimin në Kampionatin Botëror “Rusia 2018”.

Brazilianët këtë kualifikim e siguruan me fitoren 3 me 0 ndaj Uruguait, derisa trajneri Tite vazhdoi serinë e fitoreve me Brazilin.

Golat i shënuan Philippe Coutinho, Neymar dhe Marcelo.