Kolonel Ahmet Krasniqi, 18 vjet më vonë nuk dihet kush e vrau

21.09.2016 10:42

Po bëhen 18 vjet nga vrasja e Ahmet Krasniqit, ministër i parë i Mbrojtjes së Kosovës, i cili u vra në Tiranë në vitin 1998.

Kolonel Ahmet Krasniqi, 18 vjet më vonë nuk dihet kush e vrau

Për ta nderuar jetën dhe veprën e tij, nën patronazhin e kryeministrit të Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, sot mbahet akademi përkujtimore, në Sallën e Kuqe në Prishtinë, duke filluar nga ora 11:00.

Kolonelin Ahmet Krasniqin e vranë në Tiranë më 21 shtator të vitit 1998, pak para mesnate. Ende nuk dihet se kush ishin autorët që vranë kolonelin.

Trupi i tij prehet në varrezat e Sharrës, shumë pranë mikut të tij Azem Hajdari.

Në videon më poshtë shihet trupi i tij i pajetë./Insajderi.com