Pengmarrësit në kishë ia prenë fytin priftit

26.07.2016 12:54
Pengmarrësit në kishë ia prenë fytin priftit

Dy sulmuesit që kishin marrë peng priftin dhe dy murgeshat, ia kishin prerë fytin priftit, para se policia të mbërrinte në vendin e ngjarjes, raporton Reuters.

Prifti ishte 92 vjeçar dhe ishte prej kohësh shërbyes në atë kishë.

Kryeministri francez, Manuel Valls, këtë e ka quajtur sulm barbar, duke thënë se kjo çfarë ndodhi është një goditje për të gjithë katolikët dhe të gjithë Francën./Insajderi.com