Këta janë kandidatët e LDK-së për kryetarë në 19 komuna të Kosovës

20.08.2017 17:43
Këta janë kandidatët e LDK-së për kryetarë në 19 komuna të Kosovës

Lidhja Demokratike e Kosovës dje ka publikuar edhe emrat e kandidatëve me të cilët do të garojë për kryetar të 19 komunave në zgjedhjet lokale të 22 tetorit.

Ndërkohë për Prishtinën janë në garë katër kandidatë (Vjosa Osmani, Lumir Abdixhiku,  Arban Abrashi dhe Ismet Beqiri), ndërsa për Prizrenin ende nuk është vendosur se kush do të kandidojë, por në garë janë Hatim Baxhaku i propozuar nga dega e LDK-së në Prizren dhe Driton Selmanaj.

Nga qendrat e mëdha ende nuk dihet kush do të garojë në Gjakovë, ndërsa nga shtabi i LDK-së në Vushtrri ende nuk ka ndonjë kandidat.

Kandidatët tjerë për kryetarë  të komunave nga radhët e LDK-së janë:

Gazmend Muhaxheri- Pejë

Lufti Haziri- Gjilan

Muharrem Sfarqa- Ferizaj

Agim Veliu- Podujevë

Safet Kamberi- Mitrovicë

Imri Ahmeti- Lipjan

Haki Rugova- Istog

Salih Asllanaj- Therandë

Sokol Haliti- Viti

Burim Berisha- Fushë Kosovë

Mal Lokaj- Deçan

Shaip Surdulli- Kamenicë

Selim Shabani- Shtime

Selim Kryeziu- Dragash

Ibrahim Kryeziu- Rahovec

Tahir Isufaj- Junik

Besim Hoti-  Klinë

Mehmet Krasniqi- Obiliq

Bajrush Imeri- Artanë