Kështjella më e vogël në Britani shitet për 550 mijë funte

31.03.2017 18:11
Kështjella më e vogël në Britani shitet për 550 mijë funte

Kështjella më e vogël në Britani të Madhe është vënë në shitje për një çmim prej 550 mijë funtesh angleze.

Çmimi i saj është përafërsisht sa një banesë e vogël në  Londër, raporton gazeta britanike The Telegraph.

Kështjella është vendosur në fshatin Long Compton të Warëickshire, derisa kjo kështjellë ka të dekoruara muret dhe dyshemenë dhe ka vetëm një dhomë gjumi. Emri i kështjellës është “Molly’s Lodge”. /Insajderi.com