Kablloja shkaktar i zjarrit në QKUK

15.09.2016 11:44
Kablloja shkaktar i zjarrit në QKUK

Një zyre e një doktori është djegur dje në repartin e radiologjisë në Klinikën Universitare të QKUK-së.

Fjala është për djegie e një kablloje zyre, por që nuk janë prekur aparaturat, ka thënë zëdhënësi i QKUK, Shpend Fazliu, për Insajderin.

Zjarri dyshohet të jetë shkaktuar nga energjia elektrike.

Me rast kanë intervenuar zjarrfikësit dhe nuk raportohet për dëme të mëdha materiale. /Insajderi.com