Juventus kërkon futbollistin e Arsenalit

14.08.2017 19:01
Juventus kërkon futbollistin e Arsenalit

 

Juventusi ka hyrë në garë për t’i siguruar shërbimet e mesfushorit të Arsenalit, Jack Wilshere.

Sipas “Gazzetta dello Sport” dhe “Tuttomercatoweb”, anglezi ishte kërkuar nga Roma dhe Milani verën e kaluar, por Wilshere në fund zgjodhi Bournemouthin.

“La Gazzetta” shkruan se tani janë duke u interesuar Roma dhe Lazio për 25 vjeçarin, teksa e cilëson si shokues interesimin e Juventusit për Wilshere. /Insajderi.com