Jeremiq: Qeveria serbe i ka premtuar Perëndimit se do ta njoh Kosovën

11.03.2017 22:14
Jeremiq: Qeveria serbe i ka premtuar Perëndimit se do ta njoh Kosovën

Kandidati presidencial Vuk Jeremiq, sot në një tubim në Vojvodinë tha se regjimi i tanishëm në Serbi i ka premtuar Perëndimit se do të njoh Kosovën.

“Kjo qeveri i ka premtuar Perëndimit se do të njohin Kosovën”, tha sonte kandidati presidencial, Vuk Jeremiq.

“Qëndrimi im për Kosovën është i njohur nga të gjithë. Unë nuk kam ndryshuar, dhe po të kisha ndryshuar do të isha i pari në përzgjedhjen e Sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara”, ka thënë ish-kryediplomati serb, njofton agjencia serbe e lajmeve Beta.

Jeremiq para disa ditësh ka bërë fushatë edhe në Kosovë, ku ka vizituar edhe Patriarkanën e Pejës. /Insajderi.com