Ish-futbollisti italian tash polic në Kosovë përfundon misionin pas vdekjes së vajzës

08.01.2017 18:02
Ish-futbollisti italian tash polic në Kosovë përfundon misionin pas vdekjes së vajzës

Pikërisht në ditën kur do të mbushte 16 vjeç, Chiara Piccarreta ka vdekur. Një javë pas një aksidenti tragjik që bëri bujë në Itali, e mitura ka vdekur pas plagëve të marra në një aksident që ka ndodhur në një autostradë.

vajza

E mitura është bija e një polici karabinier të Italisë që shërbente në Kosovë. Andrew Piccarreta që më herët ka qenë edhe futbollist dhe trajner i Porto Corallo,Muravera dhe San Vito, ishte duke shërbyer në mision në Kosovë.

trajneri

Kjo ka bërë bujë në mediat italiane pasi vdekja e vajzës është bërë një nga aksidentet më të komentuara  pasi vetura në të cilën gjendej e mitura ra nga një urë e lartë teksa vetura drejtohej nga miku i saj 20 vjeçar./Insajderi.com