Hoffenheim – Liverpool: formacionet e mundshme, transmetimi dhe informacione të tjera

15.08.2017 18:26
Hoffenheim – Liverpool: formacionet e mundshme, transmetimi dhe informacione të tjera

Liverpooli zhvillon sot ndeshjen e vlefshme për plejofin e Ligës së Kampionëve ndaj skuadrës gjermane, Hoffenheim. Fati i kualifikimit të Liverpoolit në Ligën e Kampionëve varet nga dy ndeshjet kundër Hoffenheimit.

Ndeshja mes skuadrës gjermane dhe asaj angleze do të zhvillohet sot me fillim nga ora 20:45.

Liverpooli futet në këtë takim pas një barazimi në kampionat ndaj Watfordit me rezultat 3-3 dhe pas spekulimeve të shumta rreth të ardhmes së brazilianit Philippe Coutinho.

Formacionet e mundshme

Skuadra e Jurgen Klopp do të vuajë mungesat e Coutinhos, Ings, Sturridge, Clyne dhe Llallana në takimin e parë ndaj Hoffenheimit.

Ndërsa, Hoffenheim nuk ka asnjë mungesë për ndeshjen e sotme të pleofit të Ligës së Kampionëve.

Transmetimi

Në Kosovë, ndeshja mes Hoffenheim dhe Liverpool do të transmetohet nga platforma kabllore Kujtesa Sport.  /Insajderi.com