Himni i Kosovës intonohet për herë të parë në ndeshje zyrtare

05.09.2016 20:54

Himni i Kosovës është intonuar për herë të parë në një garë zyrtare, në ndeshjen e sontme ndaj Finlandës.

Himni i Kosovës intonohet për herë të parë në ndeshje zyrtare

Përfaqësuesja e Kosovës është duke zhvilluar ndeshjen e parë në histori të saj në ndeshje kualifikuese të botërorit “Rusi 2018”, raporton Insajderi.

Kosovaështë në grup me Finlandën, Islandën, Turqinë, Kroacinë dhe Ukrainën. /Insajderi.com