Henyr: Nuk e di nëse mund ta zëvendësoj Wengerin

27.03.2017 09:28
Henyr: Nuk e di nëse mund ta zëvendësoj Wengerin

Legjenda e Arsenalit, Thierry Henry, nuk është i sigurt nëse është i gatshëm ta zë vendin e Arsene Wengerit në postin e trajnerit të Topçinjve.

Strategu francez është nën shënjestër të kritikave dhe spekulohet se mund të tërhiqet nga detyra aktuale.

Atij i skadon kontrata në fund të sezonit, ndërsa ende nuk dihet se çfarë vendimi do të marrë klubi.

Njëri nga kandidatët për ta zënë vendin e Wenger është 39 vjeçari Henry, i cili thotë se ka akoma shumë për të mësuar.

“Nuk varet nga unë, janë disa gjëra që duhen respektuar, është klubi im i zemrës… Emri im është përmendur si zëvendësues i Wenger, e kam dëgjuar këtë. Mirëpo, është vështirë për mua që të flas rreth kësaj, pasi kam shumë respekt për gjithçka që ka bërë trajneri”, ka thwnw Henry pwr Canal+.

“A jam i gatshëm? Nuk e di dhe askush nuk e di, por më duhet që ta mësoj punën”, ka deklaruar Henry./Insajderi.com