Napoli nuk e shet Hysaj-n...

23.02.2016 15:56

Guardiola zbulon favoritët e Ligës së Kampionëve

23.02.2016 15:35
Guardiola zbulon favoritët e Ligës së Kampionëve

Trajneri i Bayern Munich-ut, Pep Gurdiola, ka thënë se përveç skuadrës së tij edhe dy skuadrat spanjolle Barcelona dhe Real Madrid, janë kandidatë kryesor për ta fituar Ligën e Kampionëve këtë edicion.

Ish futbollisti dhe Trajneri i Barcelonës ashtu si vitin e kaluar, edhe këtë vit ka thënë se mbeten po të njëjtët favoritë për garën më prestigjioze evropiane.

“Krahas Bayernit, edhe Barcelona dhe Real Madrid, do të ‘luftojnë’ deri në fund për Ligën e Kampionëve. Këta janë kandidatët më serioz”, ka thënë Guardiola, njofton Goal.com.

Bayerni dhe Juventusi do të ndeshën të martën në mbrëmje, në ndeshjen e fazës së 1/16 të finaleve të Ligës së Kampionëve. Guardiola ka fituar 2 herë këtë garë sa kishte drejtimin e skuadrës katalanase.