Gratë bëhen bashkë në Londër për t’u solidarizuar me viktimat e sulmit terrorist

27.03.2017 12:31
Gratë bëhen bashkë në Londër për t’u solidarizuar me viktimat e sulmit terrorist

Një grup i grave janë bërë së bashku në Londër pranë në Urës “Westminster” aty ku ndodhi sulmi javën e kaluar, ku mbetën të vdekur katër persona.

Ato  mbajtën duart lidhur me njëra tjetrën për pesë minuta dhe ishin veshur me rroba ngjyrë blu si simbol i shpresës, shkruan BBC.

Këtij marshi ju bashkuan edhe shumë njerëz të tjerë.

Nga sulmi që ndodhi të mërkurën e kaluar kanë mbetur të vdekur katër persona, ndërsa sulmuesi është vrarë në vend të ngjarjes nga policia londineze. /Insajderi.com