Granit Xhaka sërish nuk përfshihet në formacionin startues të Arsenalit

17.09.2016 15:44
Granit Xhaka sërish nuk përfshihet në formacionin startues të Arsenalit

Mesfushori shqiptar i Arsenalit, Granit Xhaka, nuk do të jetë sërish në formacionin bazë të Arsenalit në ndeshjen që fillon në ora 16 kundër Hull City.

Megjithëse trajneri Arsene Wenger ditë më parë tha se Xhaka është lojtar i klasit botëror, ai deri më tani ka filluar vetëm në një ndeshje nga fillimi.

Wenger në vend të tij i ka besuar mesfushën Francis Coquelin dhe Santi Cazlorlas, ndërsa Xhaka në disa raste është inkuadruar nga banka rezervë, sic është rasti me ndeshjen e fundit ndaj PSG-së në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Granit Xhaka është një nga futbollistët më të shtrenjtë në histori të Arsenalit.

Sipas faqes zyrtare të Arsenalit, ky do të jetë formacioni i sotëm i Topçinjve: Cech, Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal, Cazorla, Coquelin, Ëalcott, Ozil, Iëobi, Alexis.  Nw anwn tjetër, Hull City ka kwtw formacion:  Jakupovic, Elmohamady, Davies, Livermore, Snodgrass, Huddlestone, Meyler, Clucas, Diomande, Hernandez./Insajderi.com