Google në tetor pritet të lansoj edhe dy pajisje të reja

20.09.2016 09:22
Google në tetor pritet të lansoj edhe dy pajisje të reja

Në muajin e ardhshëm Google pritet të lansojë dy pajisjet e reja Pixel dhe Pixel XL, pajisje këto që do të zëvendësojnë linjën Nexus.

Google Pixel është paraqitur online në Geekbench dhe kështu ka konfirmuar disa prej specifikave të spekuluara deri më tani.

Pajisja do të vijë me një verzion të procesorit Qualcomm Snapdragon 820, edhe atë spekulohet se do të jetë modeli i fundit i procesorit, Snapdragon 821.

Pixel pritet të ketë RAM memorie prej 4 gigabajtëve, ekran prej 5.1” dhe sistemin operativ Android 7.1 Nougat. /Insajderi.com