Gjyqtari i njohur që do të arbitrojë ndeshjen e Kosovës

20.03.2017 20:41
Gjyqtari i njohur që do të arbitrojë ndeshjen e Kosovës

Artur Dias do të drejtojë ndeshjen ndërmjet Kosovës dhe Islandës në kualifikimet për Kupën e Botës

FIFA tashmë ka njoftuar se ndeshjen ndërmjet Kosovës dhe Islandës do ta drejtojë gjyqtari portugez, Artur Dias, ndërsa asistentët e tij do të jenë Rui Tavares, Paulo Soares dhe Joao Pinheiro.

Dias përvec ndeshjeve të Kombëtareve, është gjyqtar edhe i Ligës së Kampionëve, shkruan Express.

Kujtojmë se ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Islandës do të zhvillohet me 24 mars në Shkodër me fillim nga ora 20:45. /Insajderi.com