Policia rrethon Kuvendin para nisjes së seancës

01.09.2016 10:00

Sot pritet që të votohet për marrëveshjen e Demarkacionit mes Kosovës dhe Malit të Zi në Kuvendin e Kosovës.

Policia rrethon Kuvendin para nisjes së seancës

Njëkohësisht është paralajmëruar edhe protesta e Lëvizjes Vetëvendosje.

Policia e Kosovës thotë se i ka bërë të gjitha përgatitjet për mbarëvajtjen e protestës, dhe për të krijuar siguri për të gjithë qytetarët.

Aty janë edhe pjesëtarë të KFOR-it.

Ju sjellim disa fotografi, përmes të cilave pasqyrohet gjendja e sigurisë para fillimit të seancës dhe protestës.

kordoni 1 kordoni 2

p1 p2 p3 p4 p5 p6 p7

pp1 pp2 pp3 pp4

kfor