Gjen vdekjen nga zjarri që e ndezi për djegien e mbeturinave

29.11.2017 11:05
Gjen vdekjen nga zjarri që e ndezi për djegien e mbeturinave

Në fshatit Vitomiricë të Pejë, raportohet se dje pasdite ka ndodhur një vdekje aksidentale.

Policia raporton se derisa viktima femër shqiptare së bashku me bashkëshortin e saj shqiptar kanë qenë duke i djegur disa mbeturina dhe bari të thatë e njëjta është lënduar nga zjarri.

“Viktima derisa është sjellë në spitalin e Pejës kishte ndërruar jetë si pasojë e lëndimeve të marra nga zjarri”, thuhet në raportin e policisë.

Vdekjen e viktimës e ka konstatuar mjeku kujdestar, derisa me vendim të prokurorit trupi i pajetë është dërguar për obduksion.