Gashi zyrtarizon punën e tij si ambasador në Francë

27.07.2016 11:05
Gashi zyrtarizon punën e tij si ambasador në Francë

Dje në pallatin Elysée në Paris, Ambasadori i Republikës së Kosovës, Qëndrim Gashi, i dorëzoi letrat kredenciale presidentit të Republikës Frances, François Hollande.

Më pas, ambasadori Gashi, ka biseduar me presidentin francez për raportet e shkëlqyeshme ndërmjet dy vendeve.

Ndër çështjet e diskutuara ishin solidariteti i plotë i Kosovës me Francën, kontributi pozitiv rajonal i Kosovës, vazhdimi i mbështetjes për Kosovën si dhe avancimi i mëtejmë i raporteve Kosovë-Francë në të gjitha fushat dhe nën një perspektivë euroatlantike./Insajderi.com

q1 q2 q3