Futbollisti tjetër që mund t’i thotë lamtumirë Italisë pas Buffonit

16.11.2017 11:25
Futbollisti tjetër që mund t’i thotë lamtumirë Italisë pas Buffonit

Giorgio Chiellini mund të ndjekë pas Gianluigi Buffon dhe mund t’i thotë lamtumirën përfaqësueses italiane.

Vetë qendërmbrojtësi e ka deklaruar këtë në një intervistë për “Corriere Della Sera”, ku foli edhe për eliminimin e Italisë nga Botërori i Rusisë.

“Ende nuk po e kuptojmë atë çfarë ndodhi, ndoshta do ta kuptojmë në qershor”, tha Chiellini.

“Duhet që kjo situatë të kthehet në një pikënisje të rilindjes. Duhen reforma e sidomos unitet. Mendova të largohesha nga Kombëtarja pas Botërorit të Rusisë, përshëndeta të gjithë shokët e mi të skuadrës në “San Siro”, por për të ardhmen time duhet të bëj vlerësimet me më pak emocione e me gjakftohtësi”, tha Chiellini./Top Channel