Futbollistë të Liverpool dhe të United sfidojnë Kosovën U-21

19.03.2017 16:46
Futbollistë të Liverpool dhe të United sfidojnë Kosovën U-21

Përfaqësuesja U-21 e Republikës së Irlandës ka publikuar listën zyrtare për ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Evropian 2019, që do ta zhvillojë ndaj Kosovës.

Në listën e Irlandës janë përfshirë edhe talentë nën 21-vjeçarë të skuadrave të njohura angleze, Liverpool, Manchester United e Everton.

Lista e përfaqësueses zyrtare për këtë ndeshje nuk është publikuar ende, raporton Insajderi.

Ndeshja ndërmjet Republikës së Irlandës U-21 dhe Kosovës U-21 do të zhvillohet më 25 mars në Irlandë, me fillim prej orës 14:00. /Insajderi.com

Ekipi i Republikës së Irlandës në U-21 për ndeshjen ndaj Kosovës:

Portierët: Kieran O’Hara (Manchester United), Liam Bossin (Anderlecht)

Mbrojtësit: Danny Kane (Huddersfield Town), Ryan Sweeney (Stoke City – on loan at Bristol Rovers), Shaun Donnellan (West Bromwich Albion), Corey Whelan (Liverpool), Connor O’Grady (Sheffield Wednesday)

Mesfushorët: Liam Kinsella (Walsall), Rory Hale (Aston Villa), Josh Cullen (West Ham United – on loan at Bradford), Harry Charsley (Everton), Ryan Manning (Queens Park Rangers), Ethan Boyle (Finn Harps), Connor Dimaio (Chesterfield), Olamide Shodipo (Queens Park Rangers – on loan to Port Vale)

Sulmuesit: Ronan Curtis (Derry City), Reece Grego Cox (Queens Park Rangers), Jake Mulraney (Inverness CT), Joe Quigley (Bournemouth – on loan at Gillingham)