Formacioni i mundshëm i Islandës ndaj Kosovës [foto]

24.03.2017 16:30
Formacioni i mundshëm i Islandës ndaj Kosovës [foto]

Mediat islandeze e kanë publikuar formacionin e mundshëm me të cilin kombëtarja islandeze mund t’i kundërvihet Kosovës.

Sipas asaj që shkruan mediumi sportiv islandez, Fotbolti.net, trajneri Heimir Hallgrimsson ka zgjedhur që sulmuesit Kjartansson dhe Bodvarsson do t’i zëvendësojnë dy sulmuesit e lënduar, Alfred Finbogasson dhe Kolbein Sigthorsson.

Kosova dhe Islanda përballen sonte në “Loro Boriçu” duke filluar nga ora 20:45. /Insajderi.com