Formacionet e mundshme Itali-Shqipëri

24.03.2017 14:46
Formacionet e mundshme Itali-Shqipëri

“Corriere dello Sport” ka publikuar formacionet e mundshme për duelin mes Italisë dhe Shqipërisë në Palermo në kuadër të eliminatoreve për “Kampionatin botëror 2018”.

ITALIA (4-2-4): Buffon; Zappacosta, Barzagli, Bonucci, De Sciglio; De Rossi, Verratti; Candreva, Immobile, Belotti, Insigne.

SHQIPËRIA (4-5-1): Strakosha; Hysaj, Veseli, Ajeti, Agolli; Roshi, Kukeli, Memushaj, Basha, Llullaku; Sadiku.