Finnbogason: Ishte stresuese ndeshja ndaj Kosovës

25.03.2017 17:22
Finnbogason: Ishte stresuese ndeshja ndaj Kosovës

Sulmuesi i Islandës, i cili paraqitet në radhët e klubit gjerman Augsburg, Alfred Finnbogason du detyrua ta shihte nga televizioni ndeshjen e përfaqësueses së tij ndaj Islandës.

Finnbogason ishte i penalizuar nga një dëmtim që i mohoi atij paraqitjen në këtë ndeshje. Mirëpo, sulmuesi i Augsburgut deklaroi se ta shihte ndeshjen e Islandës ndaj Kosovës ishte stresuese.

Sipas tij, niveli i vështirësisë së kësaj ndeshje për përfaqësuesen islandeze ishte i lartë dhe për këtë ai tha se “ndeshja ishte stresuese”.

“Unë e kam parë ndeshjen. Ajo ishte shumë stresuese, por ishte një nga ato ndeshje që pritej të ishte e vështirë”, deklaroi Finnbogason për mediumin islandez Fotbolti.net.

“Ishte shumë e rëndësishme që t’i merrnim tre pikë”, deklaroi sulmuesi islandez në lidhje me fitoren 2-1 të Islandës në Shkodër, njofton Insajderi.

Islanda do të luajë me Kroacinë ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikimeve të Botërorit “Rusia 2018”. /Insajderi.com