Edi Rama takon Papa Françeskun

04.09.2016 17:24

Për ceremoninë e shenjtërimit të Nënë Terezës, pjesëmarrës ishte edhe kryeministri i Shqipërise, Edi Rama, në shoqërinë e bashkëshortes së tij.

Edi Rama takon Papa Françeskun

Ndër të tjera kryeministri Rama dhe bashkëshortja e tij u përshëndetën nga Papa Françesku, shkruan klankosova.tv, njofton Insajderi.

Ceremonia ishte madhështore dhe u ndoq nga mijëra qytetarë. /Insajderi.com