“Ky do të ishte meçi më i madh në historinë e boksit”

02.11.2017 19:11
“Ky do të ishte meçi më i madh në historinë e boksit”

Hearn konfirmon se është i etur për ti parë Anthony Joshuan dhe Tyson Furyn në pëballje, por thotë se Fury duhet të tregojë për publikun se ai është serioz në lidhje me një kthim në boks.

Eddie Hearn do që Tyson të kthehet në palestër në mënyrë që të mund të marrë pjesë në “luftën më të madhe në historinë e boksit britanik” kundër Joshuas në vitin 2018.

Ish-kampioni Fury është ende duke pritur për një vendim përfundimtar nga UK Anti-Doping (UKAD) për një ndalim të ndaluar të drogës dhe Hearn thotë se ai madje do të jetë i përgatitur të përpiqet dhe të ndihmojë ish-kampionin me rastin e tij, shkruan Sky sport.

Joshua mbrojti titujt e tij të WBA dhe IBF.