Ed Sheeran thyen disa rekorde me albumin e ri

11.03.2017 11:45
Ed Sheeran thyen disa rekorde me albumin e ri

Ed Sheeran ka thyer disa rekorde me albumin e tij më të ri “Divide”.

Në javën e parë ai u shit më shumë se sa top 500 albumet e tjera të kombinuara dhe u shndërrua në albumin më së shpejti të shitur nga një artist mashkull.

Ed gjithashtu është numër një në listën e këngëve single. Ai është i radhitur edhe në vendin e dytë, të tretë, të katërt.

Në fakt Ed Sheran aktualisht mban top 20 vendet e para gjatë kësaj jave.