Dy të vdekur pas përplasjes së makinës me trenin në Holandë

27.03.2017 16:29
Dy të vdekur pas përplasjes së makinës me trenin në Holandë

Dy persona kanë humbur jetën në një përplasje mes një treni dhe një makine pranë qytetit holandez të Harlingen.

Një i rritur dhe një fëmijë u vranë kur makina u godit duke u zvarritur më pas për një distancë përgjatë hekurudhës, njofton BBC.

Shërbimet emergjente kanë arritur në vendin e ngjarjes duke u përpjekur për ti larguar viktimat nga makina.

Për momentin nuk është e qartë nëse ka pasur më shumë njerëz brenda në makinë derisa Policia ka bërë të ditur se do të japë detaje më vonë. /Insajderi.com