Dy të arrestuarit në “Zone Club” janë anëtarë të stafit

14.08.2017 17:06
Dy të arrestuarit në “Zone Club” janë anëtarë të stafit

Dy anëtarë të stafit menaxhues të klubit të natës “Zone Club” në Prishtinë u arrestuan të premten e 11 gushtit. Lajmin për këtë arrest e ka konfirmuar njëri nga pronarët e lokalit, Dekorim Sahiti.

Policia e Kosovës kishte pritur tre ditë të tëra për të njoftuar qytetarët rreth këtij incidenti.

Sipas policisë personat e arrestuar në klubin e natës në Prishtinë “Zone Club”, ishin sjellë në “mënyrë arrogante me njësitet policore”.

“Gjatë operacionit njësitet policore janë ballafaquar me mosbashkëpunim dhe sjellje arrogante nga ana e dy personave të dyshuar të cilët janë shoqëruar në stacion policor”, njoftoi sot Policia e Kosovës, raporton Insajderi.

Për këtë ka reaguar njëri nga aksionarët e “Zone Club”, Dekorim Sahiti, i cili ka mohuar mosbashkëpunimin e dy anëtarëve të stafit me policinë.

“Faktikisht edhe me policët në stacion kur i kanë dërguar këta dy janë mundu edhe deklaratat me ia ndërrua vetëm pse e kanë pa që kanë gabuar komplet”, ka thënë ai./Insajderi.com