Durrës, konfiskohen 300 kilogramë kanabis në një banesë

22.09.2016 14:54
Durrës, konfiskohen 300 kilogramë kanabis në një banesë

Në Ishëm të Durrësit janë sekuestruar 300 kg kanabis sativa, që ishin sistemuar në një banesë dhe ishin gati për pastrim, tharje dhe magazinim, njofton Top Channel.
Lënda narkotike u gjet në banesën e shtetasit B.A., në fshatin Rrotull. Është shpallur në kërkim dhe po punohet për kapjen e pronarit të banesës, shtetasit B.A., 47 vjeç, banues në fshatin Kërtushaj-Ishëm dhe filloi proçedimi penal në ngarkim të shtetasit A.Ll., 32 vjeç, banues në Hamallaj.

Ky i fundit është kapur me një mjet furgon, me targa AA 039 BK, me 13 shtetas të cilët punonin në pastrimin dhe tharjen e bimëve narkotike në banesën e shtetasit B.A.